Kwalifikacja do operacji, to etap, który wiąże się ze sporą dawką stresu. Każdy pacjent dorosły i każdy rodzic małego pacjenta, który wie już, że implantacja jest dla nich szansą na funkcjonowanie w świecie dźwięków najbardziej na świecie pragnie przejść pozytywnie proces kwalifikację do zabiegu. Szereg „wytycznych” uwarunkowań medycznych musi odpowiadać procedurom, aby do zabiegu mogło dość, aby zabieg mógł zostać przeprowadzony skutecznie i właściwie. Prawidłowe wyniki badań, zero objawów infekcji – to tylko nieliczne cechy, które dopuszczą pacjenta do zabiegu. Kiedy ten ciężki etap wnikliwych badań i sprawdzania stanu zdrowia za nami, przychodzi jeszcze wyższy poziom stresu – zabieg operacyjny.
- Jakie schorzenia, dysfunkcje i cechy mogą zdyskwalifikować pacjenta z procesie kwalifikacji do zabiegu?
- Czy anestezjolog może nie dopuścić do zabiegu? Na co zwraca uwagę, co ocenia?
- Czy pacjent może przechodzić proces kwalifikacji do zabiegu w różnych ośrodkach jednocześnie?
- Jakie są kryteria dobory implantu?
- Co decyduje o sposobie implantacji, na który decyduje się lekarz – operator?
- Czy operowany pacjent po zabiegu czuje ból? Czy dzieci bardzo cierpią? Jaki to poziom bólu?
O kwalifikacji i operacji wszczepienia implantu opowie słuchaczom prof. Piotr H. Skarżyński podczas 13-tego webinaru Fundacji SŁYSZĘ, pt.:
Kwalifikacja – operacja. Co powinien wiedzieć rodzic?
07.12.2022r. godz. 19:00
Przy gościnnym udziale pacjentów i rodziców małych pacjentów.
Webinar poprowadzi:
Agnieszka Dechnik – Wolontariuszka Fundacji.
Mama zaimplantowanego Jasia, który urodził się z głuchotą czuciowo-nerwową obustronną oraz wzmożonym napięciem mięśniowym. Losy Jasia można śledzić na blogu Daj mi usłyszeć Twój głos – Jaś w świecie dźwięków