Jak słyszy człowiek zaimplantowany? Czy słyszy instrumenty? Czy słyszy głos Lorda Vadera?
Czy operacja wszczepienia implantu u małego dziecka to najlepsze rozwiązanie?
W jaki sposób dźwięki odbierane są przez zaimplantowane dziecko, a jak przez dorosłego?
Czy osoba, której wszczepiono implant w dorosłym życiu ma szansę osiągnąć takie same efekty jak dziecko zaimplantowane w pierwszych 12 miesiącach życia?

W najbliższym webinarze pt.:

Jak słyszy się przez implant? Jaką jakość słyszenia może osiągnąć zaimplantowane dziecko i dorosły?

24 sierpnia (środa), o godz. 20:00

rozłożymy na czynniki pierwsze kwestie słyszenia w implancie. Spróbujemy usłyszeć tak, jak słyszą osoby zaimplantowane, co pozwoli nam jeszcze lepiej zrozumieć nasze zaimplantowane dzieci lub dorosłych. Przeanalizujemy i porównamy efekty implantacji u dzieci i u osób dorosłych. Zgłębimy tajniki drogi do słyszenia, odkrywania dźwięków na nowo u osób, które w życiu dorosłych straciły słuch.

A pomogą nam w tym nasi znakomici goście – eksperci:

→  prof. Artur Lorens
Kierownik Zakładu Implantów i Percepcji Słuchowej Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Od wielu lat pracuje z pacjentami implantowanymi nad jak najlepszym dopasowaniem i doskonaleniem umiejętności słyszenia przez implant. Inżynier kliniczny i naukowiec, pasjonat implantologii. 

→ Weronika Gozdalik
Zajmuje się diagnostyką pacjentów przed zabiegiem wszczepienia implantów słuchowych w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Sama jest  użytkowniczką implantów ślimakowych. Drugą implantację przeszła dwa miesiące temu.

→ Krystian Koper „Ja, cyborg”
Basista, artysta, muzyk, człowiek dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, udowadniający, że niedosłuch nie jest niczym strasznym. Znany z kanału You Tube jako Ja, cyborg, gdzie pokazuje swoją historię utraty słuchu i ponownego dochodzenia do świata dźwięków po operacji wszczepienia implantu ślimakowego.

Webinar poprowadzi

Agnieszka Dechnik
Wolontariuszka Fundacji.
Mama zaimplantowanego Jasia, który urodził się z głuchotą czuciowo-nerwową obustronną oraz wzmożonym napięciem mięśniowym. Losy Jasia można śledzić na blogu Daj mi usłyszeć Twój głos – Jaś w świecie dźwięków.

 

Back to top