Nawet pięć na tysiąc noworodków rodzi się z ubytkiem słuchu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w protetyce słuchu większość z dzieci szybko uzyskuje pomoc w postaci aparatów słuchowych, a kolejno implantów ślimakowych. Mimo rozwoju technologicznego część z osób, którym wkładka ogranicza wentylację przewodu słuchowego może wykazywać większą skłonność do infekcji czy gromadzenia się płynu. Problemy laryngologiczne u dzieci z niedosłuchem to temat szeroki i budzący wiele obaw. Podczas webinaru poruszymy zagadnienia związane z nawracającymi stanami zapalnymi, drenażem uszu czy przerostem migdałka gardłowego u pacjentów zaaparatowanych i zaimplantowanych.
– Czy zaimplantowany pacjent może mieć założony dren uszny?
– Czy drenaż wpływa na jakość słyszenia w aparatach lub implantach?
– W jakim przypadku może dojść do perforacji błony bębenkowej?
– Jaki wpływ na rozwój mowy mogą mieć problemy z infekcyjne u dzieci aparatowych?
– Czy po drenażu możemy wykonywać badania słuchu np. tympanometrię, ABR?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas 15 webinaru, pt.:
Drenaż uszu, przerost migdałka, perforacja błony bębenkowej u pacjentów z niedosłuchem. Co warto wiedzieć?
01.02.2023, godz. 19:00
Na Państwa pytania odpowiedzą goście – eksperci:
- lek. Karol Myszel – lekarz audiolog, foniatra, Wielkopolskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS Konin
- dr n. med. Magdalena Kryger – lekarz pediatra, prowadząca bloga Lekarka Bajkopisarka – Edukując pomaga rodzicom oswajać dzieci z otaczającymi je chorobami i niepełnosprawnościami.
- Agnieszka Binienda – mama zaimplantowanej Poli, która doświadczyła nawracających wysięków usznych podczas użytkowania aparatów słuchowych
- Małgorzata Sysak – logopeda, właścicielka gabinetu logopedyczno-terapeutycznego „Na końcu języka”, trener oddechu i emisji głosu, terapeuta jąkania i niepłynności mowy, na co dzień pracują zarówno dziećmi jak i dorosłymi.
Webinar poprowadzi:
Agnieszka Dechnik – Wolontariuszka Fundacji.
Mama zaimplantowanego Jasia, który urodził się z głuchotą czuciowo-nerwową obustronną oraz wzmożonym napięciem mięśniowym. Losy Jasia można śledzić na blogu Daj mi usłyszeć Twój głos – Jaś w świecie dźwięków